Werken aan de Overijsselse Uitvoeringsagenda Energie

20-10-2025 107 keer bekeken

Half oktober hebben we met alle bestuurders die werken aan de energietransitie in Overijssel de eerste feedback opgehaald voor de Overijsselse Uitvoeringsagenda Energie. Dit is een uitwerking van de provinciale Energievisie.

In de Overijsselse Uitvoeringsagenda Energie wordt per onderwerp beschreven wat de doelen zijn, wanneer die gerealiseerd worden en wat en wie daarbij nodig zijn om de opgaven ook daadwerkelijk te realiseren. Niet in beton gegoten want de wereld van energie is aan verandering onderhevig.

Er werden vragen gesteld, discussies aangezwengeld, er werd actief gestickerd en posters werden voorzien van aanbevelingen. Er volgend aanvullingen op de inhoud van SMR's tot netwerk, tot energieplanologie en governance wat ook leidde tot gefronste wenkbrauwen.

Aansluitend volgde de sessie met alleen de bestuurders van West-Overijssel inclusief de netbeheerders, aan wie we de inhoudsopgave voor onze Regionale Uitvoeringsagenda Energie West-Overijssel voorlegden om feedback op te halen. Deze agenda bevat de energieopgaven waar de regio aan werkt of gaat werken, afgestemd op de Overijsselse Uitvoeringsagenda Energie.

Of misschien beter gezegd, waar de regio zich hard voor maakt zodat we ons doel (CO2-neutaal in 2050) dichterbij gaan brengen. En voor de kortere termijn onze woningen van het aardgas haalt, schone energie opwekt, zorgt dat bedrijven weer aangesloten kunnen worden, en meer. Bestuurders voerden het 'goede gesprek', vulden aan gaven richting zodat ons kernteam hiermee verder kan.

Fijn dat we dit op deze manier kunnen doen. Met oog voor ieders belang en op het gezamenlijke doel.

Cookie-instellingen